.

Regulamin

Aby przystąpić do Wielkiego Turnieju, który odbywa się na historycznych wzgórzach Monte Cassino, należy przejść specjalne eliminacje, które wyłonią drużynę z każdej zgłaszającej się szkoły.  


1. Organizatorem i pomysłodawcą Turnieju jest Stowarzyszenie Instytut dla Polonii w Neapolu oraz działająca przy nim Sobotnia Szkoła Kultury i Języka Polskiego im.Francesco Nullo w Lago Patrii

2. INTERNATIONAL JUNIOR TOURNAMENT to wielozadaniowy turniej polegający na wykorzystaniu własnej wiedzy historycznej, orientacji geograficznej a także umiejętności planowania i rozwiązywania łamigłówek oraz zadań w terenie.

3. Turniej skierowany jest do młodzieży szkół polonijnych, międzynarodowych i polskich na terenie Włoch, Polski i na świecie. Wiek uczestników: od 10 do 18 lat.  Wiek uczestników poszczególnego Turnieju jest określany corocznie.

4. W Turnieju mogą wziąć udział maksymalnie 5 szkół.

5. Każda zakwalifikowana szkoła wyznacza drużynę składającą się z 15 uczniów, która zostaje podzielona na trzy podgrupy. Każda podgrupa ma wyznaczone zadanie do zrealizowania nazywane "misją".  

  • Misja Mistrz Historii
  • Misja Kartograf
  • Misja Strateg

6. Szczegółowy opis każdej misji uczestnicy zostaje przekazany uczestnikom podczas lekcji organizacyjnej, przeprowadzonej w danej szkole najpóźniej do 10 dni przed Turniejem.

7. Po zakończeniu poszczególnych misji, specjalnie powołane jury, dokona podsumowania punktów za poszczególne konkurencje i wyłoni zwycięzców turnieju.

8. Przewidziane są nagrody dla najlepszej drużyny z danej dziedziny oraz nagrody za całość dla uczestniczących szkól (suma punktów z każdego podzespołu) – tabliczki okolicznościowe dla szkoły, statuetki dla grup, dyplomy i medale dla każdego członka grupy oraz nagrody pocieszenia. 

9. Celem Turnieju jest przede wszystkim integracja środowisk szkolnych, zwrócenie uwagi na to, że wszystkie dzieci i wszystką młodzież łączy ta sama chęć zdrowej rywalizacji, eksplorowania nowych miejsc, poznawanie ciekawych historii i zdobywanie wiedzy w niebanalny sposób.

Rezultatem natomiast będzie poszerzenie wiedzy historyczno-krajoznawczej u dzieci i młodzieży, zrealizowanej w formie wspólnej zabawy.

10. Cele wydarzenia:

Promocja historii dotyczącej Bitwy o Monte Cassino. Integracja uczniów szkół międzynarodowych z uczniami szkół polonijnych i polskich. Promocja polskiej kultury. Promocja działań stowarzyszenia. Promocja szkoły polonijnej w Lago Patria. Poszerzenie wiedzy historyczno-krajoznawczej u dzieci i młodzieży, zrealizowane w formie wspólnej zabawy. Wzmocnienie pozycji polskiej społeczności w środowiskach lokalnych.

11. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w niniejszym Regulaminie, w każdym czasie bez podania przyczyny poprzez opublikowanie nowego Regulaminu.

Crea il tuo sito web gratis!